LKD
LKD YK’ya veda
October 10, 2007
1

2003 yılında yedek üyelikten dahil olmuş olduğum Linux Kullanıcıları Derneği Yönetim Kurulu’ndan 1 hafta kadar önce istifa ettim. Yönetim Kurulu’nun yoğun toplantı programına ve çalışma yöntemine uyamadığım için uzun süredir gurur duyarak sürdürdüğüm bu görevi bıraktım. Malesef devam ederek bir şeyleri değiştirecek enerjim yoktu.

Tabi dernekle olan ilişkimi kesmiyorum. Derneğe bir üye olarak katkı vermeyi sürdürmek istiyorum. Dernek ciddi bir büyüme sancısı geçiriyor. Bir kullanıcı topluluğu olarak boyundan çok büyük işleri başaran dernek daha büyük, örgütlü bir yapıyı aynı temellerde devam ettiremiyor. Benim bulunduğum dönemde YK olarak bunu değiştirmek için çeşitli planlar yaptık ama arzuladığımız açılımı getiremedik ve derneğin kendini devam ettirmesi için gerekli bürokrasiyle uğraşmaktan örgütlenmeye yönelik ciddi adımlar atamadık.

Ben yine de derneğin geleceğini çok aydınlık görüyorum. Bu YK ve görevi Mayıs’ta devir alacak YK’nın üyelerin de desteğiyle derneği çok daha başarılı yerlere getireceğine inanıyorum. Sonuçta yönetimler geçicidir ama üyeler derneğe sahip çıktıkça dernek yaşayacaktır.

Bir yılı aşkın süredir beraber çalıştığımız Yönetim Kurulu üyelerine ve görevi benden teslim alacak üyelere başarılar diliyorum. Dört yıllık görevim sırasında bir kusur ettiysem affola…

Leave a Reply

1 comment

  1. Hocam verdiğiniz emeklerden dolayı çok teşekkür ederiz. İleride de her zaman görüşmek dileği ile.